The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Získají Češi historické zlato v den desátého výročí úmrtí Ivana Hlinky?

By on August 16, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

PREVIEW

BŘECLAV – Sobota je tady a s ní také finále letošního ročníku Memoriálu Ivana Hlinky. Ne náhodou se koná zápas o zlato právě v tento den. Je to totiž už deset let co v tragické autonehodě zahynula jedna z největších legend českého hokeje, Ivan Hlinka. Právě na jeho počest dnes budou reprezentanti Česka a Kanady bojovat o jednu z nejcennějších trofejí juniorského hokeje. Kdo nakonec odejde z ledu jako vítěz?

Kanada má za sebou téměř perfektní turnaj. Ve skupině převálcovala každého ze svých supeřů poměrem 5:1, včetně velmi silných Švédů. Góly dávat umí, za čtyři zápasy jich dala 26, což je nejvíce ze všech celků. A pustila jich jen osm. Jenže zdánlivě pevná defenziva nemá vždy svůj silný den. Jak včera Američané, tak už před memoriálem Češi ji dokázali nadělit hned pět branek, což není dobrá vizitka. Je ale pravda, že letos gólů padá celkově příliš. Útok Kanaďanů se však zatím jeví jako nezastavitelná mašina.

Češi sází na hokejové taktiky, které bývají odjakživa například Kanaďanům poměrně vlastní, tedy záleží na to, jak v které situaci. Bojovnost, obětavost, týmová práce, okolo těchto slov se opírá strategie kouče Jakuba Petra, který pochopil, jak mladé reprezentanty namotivovat a nasměrovat k výhře. Proti Kanadě je to ale něco jiného. Hráči z kolébky hokeje budou chtít sedmé zlato v řadě, a tak před domácím týmem čeká zatím nejtěžší úkol sezony. Je to týden, co dokázali, že na Kanadu mají. Povede se jim to?

To můžete sledovat od 17:00 na onlajnech.

V Piešťanech se o třetí místo utkají reprezentace Spojených států a Švédska. Tre Kronor proti Čechům předvedli, že mají pár hráčů, kteří si dokáží pohrát s jakoukoli obranou. To může být pro Američany problém, a tak je třeba, aby i jejich ofenziva na to pořádně dupla. Možná to tak nebude, ale vypadá to, že se mohou slovenští fanoušci těšit na další zápas plný branek. I ten můžete sledovat na onlajnech, a to od 15:00.

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top