The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

David Pastrňák a jeho cesta do Boston Bruins

By on September 19, 2014 in Češi v zahraničí with 0 Comments

ANALÝZA

Napsal Petr Blakala

Celkem pět českých hráčů se objevilo v prvních dvou kolech letošního červnového draftu do NHL. Jednalo se o Jakuba Vránu, Davida Pastrňáka, Dominika Mašína, brankáře Vítka Vaněčka a Václava Karabáčka. Osmnáctiletého rodáka z Havířova – Davida Pastrňáka si v prvním kole draftu vybral tým Bostonu Bruins. Již na svých hokejových začátcích oblékal na sebe dres Medvědů, když vyjížděl na led a teď ho mohl obléci znovu. Když na pódiu vyslovili jeho jméno, mladý český forward poslal pusu do nebe, která patřila jeho tátovi. Ten podlehl minulý rok těžké dlouhé nemoci.

Při tomto slavnostním okamžiku s ním byla přítomna jeho matka i agent Aleš Volek. Hned po skončení letošního draftu se mu ozval český reprezentant David Krejčí, jenž se těšil na kemp Bostonu společně s Pastrňákem.
David po draftu odletěl na nějakou chvíli do České republiky, kde strávil pár dní s rodinou. Poté jej čekal dlouhý devítihodinový let z hlavního města Prahy do Bostonu a nováčkovský kemp Medvědů. V tomto zámořském mužstvu byli všichni z Pastrňáka zcela nadšeni. O příchodu Davida prohlásil pár slov také generální manažer týmu, Peter Chiarelli: „Je to energický a nadšený mladý hokejista, který miluje hokej. Líbí se mi jeho způsob hry a hlavně jeho povaha.“

15. července informovala média o podpisu smlouvy s Bostonem. Po velmi povedeném kempu podepsal Pastrňák nováčkovský kontrakt s Bostonem Bruins na 3 roky! S největší pravděpodobností by mohl zacelit mezeru na pravém křídle po odchodu Jaroma Iginly. David se před začátkem kempu s Bruins zapojil do tréninku v Třinci, aby se co nejlépe připravil na tuto misi.

Pastrňák moc času na přesvědčení neměl, ale přesto byl jeden z nejlepších a udělal na vedení Bostonu obrovský dojem. Na turnaji do dvaceti let v Kanadě vstřelil domácímu týmu ve dvou zápasech tři branky a na ledové ploše byla vidět jeho obrovská aktivita.

Po nováčkovském kempu na něj čekal první přípravný zápas v dresu Bruins. Utkání proti Floridě nedopadlo zrovna ideálně, jelikož Boston podlehl svým soupeřům 0:2, avšak Pastrňák odehrál velmi dobrý zápas, ve kterém zaujal a dohrál jej i s vyraženým zubem. Chválil ho také asistent hlavního trenéra Don Sweeney, jenž prohlásil, že je zábava takového talentovaného hráče sledovat.

Tags: , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top