The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Den třetí: Češi smetli Rusko jedenácti brankami, v semifinále narazí na Švédsko

By on August 13, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

BŘECLAV – Středa byla doslova štědrým dnem pro fanoušky hokeje. Týmy břeclavské skupiny se rozhodli, že zapomenou na nudné bránění, a místo toho se soustředili na ofenzivu. Výsledkem bylo 26 gólů ve dvou utkáních. Neskutečně se na tom podíleli devíti brankami Američané a hned jedenácti Češi.

Přitom utkání domácího celku se sbornou zpočátku nevypadalo nijak speciálně. Vždyť se jednalo o souboj, ve kterém nešlo o umístění ani o postup. Jen formalita. V šesté minutě otevřel skóre Filip Dvořák, načež vyrovnal Kirill Kaprizov, který v Břeclavi prožívá individuálně povedený turnaj. O chvíli později se prosadil Roman Dymáček, a tak se do kabin šlo za stavu 2:1 pro Čechy. Typická první třetina jakéhokoli hokejového utkání.

Po čtyřech minutách druhého dějství zvyšoval skóre Filip Suchý, ale vše vypadalo stále normálně. Až v polovině třetího dějství se to při jedné z českých početních převah zlomilo. Prosadila se brněnská dvojice Dymáček – Jan Dufek a skóre bylo rázem 5:1. Na to dvěma góly zareagoval Šimon Stránský a břeclavská hala najednou vyžadovala po svých oblíbencích desítku.

Z ruských řad ještě dokázal alespoň jednou odpovědět Dmitrij Žukenov, ale to nestačilo. Dvořák, David Kaše a dvěma brankami Jakub Zbořil navýšili celkový účet Čechů na jedenáct tref, čímž se tak postarali o zatím největší výhru letošního ročníku. A jen tak na ní určitě nezapomenou. V pátek je však čekají Švédové, kteří umí kousat.

Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Stránský), 13. Dymáček (Kalina, Šoustal), 24. Suchý (Krenželok), 33. Dufek (Kaše, Weinhold), 33. Dymáček (Šoustal), 34. Stránský (Doudera), 40. Stránský, 46. Kaše (Suchý, Stezka), 50. Dvořák (Hájek), 55. Zbořil (Weinhold), 58. Zbořil (Weinhold, Chlapík) – 9. Kaprizov (Rykov), 47. Žukenov (Kaprizov).

Sestava Česka: Stezka (Vladař) – Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kaňák, Hájek, Doudera, Kalina – Koblížek, F. Chlapík (A), Jašek – Dufek, D. Kaše (C), Suchý (A) – Anděl, Šoustal, Dymáček – Stránský, Dvořák, Gago.

Sestava Ruska: Krasotkin (od 34. Kolesnikov) – Sidorov (A), Bannikov, Nestěrov, Rykov (C), Fatkullin, Platonov, Kozyrev – Ivašov, Alexejev, Žebelev – Bjakin, Bočkarev, Ivanjuženkov – Jemec, Žukenov (A), Kaprizov – Podlubošnov, Barabanov, Volkov – Karnauchov.

Diváci: 1 548.

Zdroj: onlajny.com


 

Ani v odpoledním zápase se břeclavští fanoušci nemuseli nudit. Rovněž od druhého dějství se jednalo o divokou podívanou, kterou navíc Američané okořenili pěticí branek ve třetí dvacetiminutovce, díky nimž si pojistili výhru v přímém souboji o semifinále s Finskem. Hattrickem výrazně pomohl Troy Terry, který se společně se svými spoluhráči může těšit na souboj s Kanadou.

Mezitím na Slovensku…

…se rozhodlo o semifinálovém soupeři Čechů, kterým se díky porážce Švýcarů poměrem 7:2 stali Švédové. Tím také vyslali jasnou zprávu, že se nebude jednat o žádný jasný postup do finále pro Čechy. To Slováci ani napotřetí nedokázali vyhrát, tentokrát je porazila Kanada, 5:1. V boji o sedmé místo tedy vyzvou v pátek Rusy.

Foto: Juniorský hokej CZ/SK

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top