The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

DRAFT PROFIL |Logan Brown – talent v středě

By on June 21, 2016 in Czech List with 0 Comments

Autor článku: Blain Potvin, Staff Writer, All Habs Hockey Magazine

Spitfires1280LoganBrown-768x432

HALIFAX, NS, – záloha na pozici centra. Již několik desetiletí pro Montreal Canadiens organizační potřeba. Pouze v posledních pěti letech byla, táto potřeba adresovaná mnohem razantněji. Zařazení Alexe Galchenyuka, Mike McCarrona a Larse Ellera do kádru, to je pouze několik příkladů a zcela důležitých kroků, které byli udělané, aby se přednesla tato potřeba – pro získání síly (velikosti hráče) a zručnosti nutné pro centra.

McCarron byl draftován jako pravý křídelník, avšak šťastná náhoda zařídila, že se ještě během juniorské kariéry posunul do středu. Zatímco je vlevo orientovaný obránce nutností, díra ve středě neprospívá systému a vyžaduje okamžitou akci. To je podle mně jeden důvod proč Logan Brown může být cílem draftování Canadiens příští víkend.

Logan Brown, C, Windsor (OHL)
6-6, 198 cm držení hole: levé, USA | @21LBrown
2015-16: 59 odehraných zápasů, 21 branek, 53 asistencí, 74 bodů (Windsor Spitfires)
CSB: #7 | ISS: #7 | THN: #15 | HP: #16 | FC: #14

Brown má 5 „S“, které hledá každý skaut: size (velikost), skating (umí bruslit), speed (rychlost), smarts (chytrost). Kvalita, po které Marc Bergevin přímo baží – velikost. A Brown se svými 198 cm a 100 kg je již větší než-li většina NHL hráčů. Využíval své velikosti efektivně na každé pozici, na které hrál. Využívá svého dlouhého a klidného odrazu na bruslích efektivně a vytváří tak zdánlivou high-end rychlost.

Brown má vrozenou schopnost využívat své velikosti a dlouhého dosahu pro získání a udržení puku. Vyniká svou profesionální hrou, kde využívá právě své velikosti a tak vyhrává boje u mantinelu.

Brown také využívá svého odrazu a velkého rozsahu své hry holí a tak pokrývá velkou plochu efektivně a tak přispívá k cenné dvou-směrné hře. To je s velkou pravděpodobností důvod, proč Windsor Spitfires nabídly 6 draftových „výběrů, včetně 3 výběrů ve druhém kole pro Niagara Ice Dogs 2014 – poté co ho draftovali, jako šestého v poradí v OHL Bantam Draftu, poté co se odmítl hlásit v Niagare z osobních důvodů.

Na každé úrovni, na které hrál, byl Brown schopen produkovat ofenzivně, zatímco také dokázal zajistit solidní obranný styl. Dokonce i ve své nováčkovské sezóně (bylo mu 16 let), i přes špatnou sezónu Windsor Spitfires, kde skončili v Západní konferenci na samotném konci, Brown byl odpovědným obranným hráčem hrajícím v top šestce. Ukončil svou nováčkovskou sezónu s 17 brankami a 43 body.

Brown se také soutěžil v kanadské reprezentaci do 17let na Mistrovství světa a nasbíral tak čtyři body v pěti zápasech, které odehrál za tým v rudém trikotu; Kanada následně skončila na 4. místě. Někteří se můžou divit nad jeho mezinárodním statusem. Hrál tedy za Kanadu, pak za USA v 2016 na Mistrovství světa U-18. U-18ky je první Mezinárodní Hokejovou Federací, která oficiálně sankcionuje. Brownovo rozhodnutí hrát za USA na turnaji znamená, že pro ně bude hrát po zbytek své kariéry.

Ve své druhé OHL sezóně si vysloužil pozici top centra v nejlepší pětce; zaznamenal 21 gólů a 74 bodů a v rámci týmu se umístil na 2. místě v skórovaní, za Christianem Fisherem. Jeho hra se zlepšila v momentě, když dosáhl na 38. bod ze svých 74 nasbíraných, v 24 odehraných zápasech. Brown hrál klíčovou roli v každé situaci a pomáhal tak svému týmu vyhrát 40 zápasů oproti 24 vyhraným v předchozí sezóně. Pak prohráli v prvém kole proti Kitchener Rangers. Byla to série, během které Brown hrál konzistentně obou-směrnou hrou, nicméně 6 bodů prostě nebylo dost proti více zkušenému týmu Rangers.

Brown i nadále pokračoval ve zlepšování svého výkonu, jak intenzita nabírala na obrátkách. To se plně odzrcadlilo na jeho velmi nápomocné hře za tým USA na Mistrovství světa U-18 a USA si tak vysloužilo bronz po výhře nad Kanadou. Střelil 3 branky, nasbíral 12 bodů v sedmi zápasech, které odehrál.

Brown byl schopen ukázat, co umí: najíždět na branku a rozvracel tak pozornost soupeřových brankářů a obránců a to na mezinárodní úrovni. Také předvedl tak podceňovanou schopnost tvořit hru a distribuovat tak puk svým spoluhráčům. Čím větší ledová plocha a více prostoru pro vytvoření si rychlosti – to je standardně „bolestivé“ pro velké hráče, avšak Brown byl nejen schopen držet tempo s nejrychlejšími hráči turnaje, ale také byl schopen vyvíjet tlak na samotné tempo hry. Brown také využíval své fyzické zdatnosti, aby tak vytvořil čas a prostor, který tým potřeboval pro ofenzivní produkci.

Ta jeho fyzická zdatnost je lákavá pro skauty, slintají nad ním….a pořád ji zlepšuje svou neúnavnou pracovní morálkou. To je kvalita, která pochází od jeho otce, bývalého hráče NHL, Jeffa Browna. Brown mladší viděl na denní bázi jako se staví jeho otec ke své kariéře a těžil z této přímé zkušenosti. Také využil výhody poradenství a koučování svého otce během své juniorské periody (jeho otec teď působí jako hlavní trenér Ottawa 67s).

Logan Brown udělal velké pokroky ve svém rozvoji na ledu a mimo něho; pokroky, které profesionální skauti zcela zaznamenali.

Brownova hra i přesto má nějaké nedostatky, ale ty můžou být odstraněny tréninkem, sbíráním zkušeností a správným vedením ze strany trenéra. Na hráče jeho velikosti byste očekávali více agrese při vyhledávání fyzických soubojů. Zatímco ukončuje své čeky s autoritou, používá své velikosti více pro generování svého vlivu podél mantinelů. Jeho dlouhý dosah pomáhá narušovat hru obranně, pomáhá mu vyhrávat souboje o puk a posouvat puk svým spoluhráčům. Jeho bruslení je fakt velmi dobré, ale stále prozatím neodpovídá standardům NHL. Potřebuje tak jednu-dvě sezóny pro rozvoj svého bruslení a rychlosti, než vkročí do své plánované role v NHL a to jako: obou-směrný centr ve druhé lajně.

Tags: , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top