The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Dvanáct branek! Češi odehráli s Kanadou výjimečné přípravné utkání

By on August 9, 2014 in Memoriál Ivana Hlinky with 0 Comments

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU

BŘECLAV – Dvanáct branek, ale také strhující momenty, skvělou atmosféru a tvrdé hity, to všechno přinesl senzační zápas mezi osmnáctkou České republiky a jejími vrstevníky z Kanady. Ačkoli domácí v Břeclavi vykočili do posledního přípravného duelu před začátkem Memoriálu Ivana Hlinky hodně dobře, nakonec o slibné vedení přišli a prohráli poměrem 5:7.

Výborný zápas odehrál nedaleko svého rodného města obránce Jakub Zbořil, který jej ozdobil dvěma brankami a další dvojicí asistencí. To on otevřel ve třetí minutě skóre a o dvě minuty později nahrál Martinu Weinholdovi na druhou českou trefu. Kanaďané to ale nevzdali a už v sedmé minutě bylo skóre 2:1, když Daniela Vladaře překonal Mitch Marner.

Do konce dějství se už skóre neměnilo, ale pak začala teprve pravá přestřelka. Za Čechy zvýšil na 3:1 Filip Suchý, na což odpověděl rychle Lawson Crouse, který stejně jako Zbořil hrál perfektní zápas. Právě jemu totiž patřila druhá třetina, když přidal později, po trefě Lukáše Jaška, další branku a nakonec nahrál i na vyrovnávací trefu Connora Hobbse.

V polovině druhé dvacetiminutovky se i střídali brankáři. Vladaře v kleci Čechů nahradil Jan Růžička a za Kanadu se vyměnili Callum Booth se Zacharym Sawchenkem.

Třetí třetina přinesla daleko lepší hru Kanady než předchozí dvě, a tak byli zástupci kolébky hokeje schopni vytvořit si náskok a udržet jej. Zbořil pak byl jediným českým střelcem v posledním dějství, a tak zápas skončil 7:5 pro hosty.

Branky a nahrávky: 3. J. Zbořil (F. Chlapík), 5. Weinhold (J. Zbořil), 23. Suchý (Dufek), 29. Jašek (J. Zbořil), 47. J. Zbořil (Weinhold) – 7. Marner (D. Strome), 26. Crouse (Merkley), 33. Crouse (Konecny, Spencer), 34. Hobbs (Crouse), 43. Harkins (Vande Sompel), 45. J. Roy (Marner), 55. Konecny (Spencer).


Sestava Česka: Vladař (30. Růžička) – J. Zbořil, Weinhold, Krenželok, Kalina, Hájek, Doudera, Zajíc, Kaňák – Dymáček, F. Chlapík, Jašek – Stránský, D. Kaše, Koblížek – Anděl, Šoustal, Suchý – Gago, Dvořák, Dufek – Ďurač.


Sestava Kanady: Booth (30. Sawchenko) – J. Roy, Spencer, Brisebois, Meloche, Vande Sompel, Bear, Hobbs – Knott, D. Strome, Marner – Crouse, N. Roy, Merkley – Harkins, Barzal, Konecny – Soy, Beauvillier, A. Musil – Stephens.


Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer.

Zdroj: onlajny.com
Mezitím na Slovensku…
…Američané porazili domácí celek 8:3. Rozhodla druhá třetina, ve které Spojené státy smetly Slováky 5:0.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top