The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

FEATURE: Koho tipujete na nového trenéra Canadiens?

By on March 12, 2016 in Czech List with 0 Comments

Autor článku:  by Marc Lescoutre , Podcast Producer, All Habs Hockey Magazine, (přeloženo do češtiny: Iveta Fojtíková)

therrien

(Photo by Getty Images)

MONTREAL, QC. — „Je to na mně.“

To byli slova Marca Bergevina 21.ledna, když vystoupil před médii uprostřed velkého propadu/krize, když Canadiens prohráli 17 ze 21 zápasů. Když byl generální manažer na to dotázán, řekl, že nezáleží na tom co se stane od té doby až po konec sezóny, ale Michel Therrien a jeho tým zůstane na svém místě po zbytek sezóny.

Rychle se přesuneme o měsíc vpřed a situace se o moc nezlepšila, až na 3-zápasovou výherní šňůru a několik zápasů čas od času vyhraných při samostatných nájezdech. Habs pořád neumí hrát konzistentně, Carey Price pořád trénuje bez brankářské výstroje, zranění se hromadí a klub musí čelit realitě, že prostě playoffs mu není souzeno v sezóně 2015-16 (a to dokonce ještě včera došlo ke zranění krční páteře hvězdného P.K.Subbana v posledních minutách zápasu proti Buffalo Sabres. V odpoledních hodinách, 11.března, bylo zveřejněno, že P.K. bude v pořádku, ale vynechá sobotní zápas s Minnesota Wild, poznámka překladatelky).

Až do minulého týdne jediná věc, která v sezóně skutečně chyběla, byl starý dobrý konflikt mezi trenérem a jeho hvězdným hráčem. Naštěstí se o to Michel Therrien postaral.

Mnozí odborníci a fanoušci stejným způsobem zpochybňovali Bergevinovu tvrdohlavost a jeho dodržení slova ohledně ponechání Therriena na pozici trenéra po zbytek sezóny. Ještě před danou lednovou tiskovou konferencí se naše kolegyně Caitlyn Golem zeptala fanoušků, co si myslí, že má tým udělat s trenérem. Zatímco reakce na sociálních sítích byla nějak tak různorodá, většina však souhlasila s odvoláním trenéra.

Vzhledem na malé možnosti v současné době by však jakákoliv změna uprostřed sezóny byla zcela určitě dočasným řešením. Zdali ano / ne se Bergevin vrátí k tomu, co řekl, osud Michela Therriena a jeho týmu je zpečetěn, i když by to znamenalo, počkat do konce sezóny, aby se udělala trenérská změna.

Je zde jeden předpoklad, i když kontroverzní: omezil jsem svůj výběr na bilingvální kandidáty. Mnozí fanoušci, včetně mně nesouhlasí s touto bilingvální politikou. V současné době ale nemůžeme očekávat, že se najde důvod pro změnu daného přístupu.

Takže když tohle vezmu v potaz, zde je několik potencionálních možností, které by mohl na konci sezóny Marc Bergevin (potažmo Geoff Molson) zvážit.

Benoit Groulx

Současné působiště: Hlavní trenér a generální manažer Gatineau Olympiques (QMJHL, Quebec Major Junior Hockey League – hlavní juniorská hokejová liga province Quebec, poznámka překladatelky).¨

Dosavadní kariéra: 460 výher v 812 zápasech jako hlavní trenér v QMJHL. Zaznamenán rekord 92-64 v playoffs. Vítěz trofeje Rona Lapointea jako nejlepšího trenéra roku QMJHL (v roce 2004). Hlavní reprezentační trenér týmu Kanady na Světovém mistrovství Juniorů 2015 (Kanada vyhrála zlatou medaili).

Groulx je znám svou těžkou náročností na své hráče. Byl hodně úspěšný během svých dvou sezón v Gatineau a působil také 2 sezóny v AHL, kde jednou dovedl svůj tým do playoffs.

Marc Crawford

Současné působiště: Hlavní trenér ZSC Lions (nejvyšší švýcarská hokejová liga).

Poznámka překladatelky: → 11. Března na twittrovém účtu hokejového reportéra Renauda Lavoie z @tvasports (Journal de Montréal) bylo zveřejněno, že M.Crawford v příští sezóně nebude působit jako trenér u ZSC Lions.

lions

 

 

 

Dosavadní kariéra: 549 výher v 1151 zápasech v pozici hlavního trenéra v NHL. Vyhrál Stanley Cup (1996), ocenění Jacka Adamse (1995) a vyhrál Švýcarskou Národní ligu (2014).

Týmy, které Crawford vede, jsou známé stylem hry běž a střílej, co by mohlo potěšit fanoušky P.K.Subbana. Trenér Crawford je známou „horkou hlavou“ a několik krát to i přepískl svými výpady namířenými na soupeřové trenéry nebo rozhodčí.

„Chci využít tu nejlepší možnost a vrátit se v příštím roce do NHL. Pokud to bude znamenat vzít job hlavního trenéra, byl bych za to rád, ale i pozici asistenta trenéra bych bral. Nebo vrátit se do některé z jiných lig, chci využít každou příležitost“, řekl Marc Crawford.

Crawford v rozhovoru pro The Hockey News poznamenal, že se zlepšil technicky a zdokonalil v taktice, když působil jako trenér v Evropě.

Guy Boucher

Současné působiště: Bez angažmá

Dosavadní kariéra: 97 výher v 195 zápasech jako hlavní trenér v NHL. Vítěz regulérní sezóny a playoffs šampion s týmem Rimouski Océanic (2005).

Fanoušci Habs si pamatují Guye Bouchera jako úspěšného AHL trenéra v Hamiltonu, ale nejvíce je znám z ligy za neslavný 1-3-1“ trap system“ , který implementoval v Tampa Bay. Zatímco to vedlo k docela nudnému hokeji a poškodilo reputaci, je nutno poznamenat, že hvězdný center Steven Stamkos dosáhl v průměru 1.1 bodu na zápas během tří sezón, které odehrál pod vedením kouče Bouchera.

Boucher působil ve Švícarsku až do doby, kdy byl propuštěn v prosinci 2015.

Bob Hartley

Současné působiště: Hlavní trenér Calgary Flames

Dosavadní kariéra: 428 výher v 862 zápasech jako hlavní trenér v NHL. Vítěz ocenění Jacka Adamse (2015), vyhrál Stanley Cup jako asistent trenéra (1996).

Hartley je znám jako trenér, který toho požaduje hodně od svých hráčů a vzbuzoval povyk, když některé své klíčové hráče vyřadil se sestavy, poté co podali slabý výkon na trénincích. Někteří dokonce zajdou i dál a budou tvrdit, že Hartley často hráče šikanuje.

V současné době je pod platným kontraktem, Hartleyho „horká pozice“ trenéra je často přehodnocována a tak může být možností pro Habs, pokud se ním klub Calgery rozloučí.

Claude Julien

Současné působiště: Hlavní trenér Boston Bruins

Dosavadní kariéra: 470 výher v 860 zápasech jako hlavní trenér v NHL. Vyhrál Stanley Cup (2011) a ocenění Jacka Adamse (2009).

Bývalý trenér Canadiens rád využívá obranní systém a na rozdíl od současné trenérské gardy v Montrealu rád stmeluje útočné lajny. Navzdory mnohým úspěchům s Bostnem, týmu se tak moc nedaří v posledních dvou letech. Pokud by byl Julien v létě propuštěn ze služeb Bostnu, změna prostředí a návrat do Montrealu by mohlo být tím nejlepším scénářem nejen pro Juliena, ale i pro Habs.

Já osobně bych rád uvítal nějakého trenéra, který bude mít bohatou NHL zkušenost, protože job v Montrealu je náročný. A také bych rád uvítal někoho, kdo byl v poslední době úspěšný. Claude Julien je tedy mým favoritem.

Níže mi můžete napsat do komentářů nebo mi poslat tweet – o kom si myslíte, že by byl nejlepší náhradou za Michela Therriena.

Nezapomeňte si poslechnout All Habs Hockey Magazine Video Podcast, Habs Banter, který moderují společně naši kolegové: All Habs Managing Director Corey Desormeaux a Marc Lescoutre. Diskutujeme zde všechno co se děje kolem organizace Montreal Canadiens a dokonce se u toho dokážeme zabavit!

Tags: , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top