The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Filip Chlapík ovládl úvodní týden QMJHL

By on September 17, 2014 in Češi v zahraničí with 0 Comments

REVIEW

Napsala Margann Laurissa

Filip Chlapík odešel do kanadské juniorky s nálepkou jednoho z nejslibnějších hráčů pro draft 2015. A tu nálepku po prvním týdnu v žádném případě neztratil.

Zatím má na kontě v letošní sezoně QMJHL pouhé dva zápasy, ale i tak už se mu podařilo stát se jedním z nejdůležitějších hráčů svého celku. V quebecké lize, kde hraje za Charlottetown Islanders, byl ihned vržen do role důležitého forvarda poté, co si jej Ostrované vybrali na jedenáctém místě import draftu. Tým z Ostrova Prince Edwarda otevřel svůj ročník proti Saint John Sea Dogs, takže hned zpočátku si Chlapík zahrál proti svému spoluhráči z reprezentace do 18 let, Jakubu Zbořilovi. V lajně s v Nizozemsku narozeným talentem Danielem Sprongem (jenž bojuje o první kolo v draftu) a Samuelem Guilbaultem, teprve šestnáctiletým křídelníkem, si připsal v úvodním duelu asistenci na Sprongův vyrovnávací gól ve třetím dějství. K tomu jako centr skvěle působil na buly. Z jednadvaceti jich vyhrál 14, což dělá 66,7% úspěšnost, a to je vskutku dobrý výkon. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů a tam právě tento pražský rodák vystřelil svému celku vítězství.

Hned o den později se Charlottetown střetl s dalším rivalem, Halifax Mooseheads. Přestože hosté z Halifaxu nakonec vyhráli v prodloužení, Chlapíkovi se duel nadmíru povedl. V patnácté minutě úvodní třetiny vstřelil svůj první gól v QMJHL, kterým vyrovnal na 1:1. Na konci třetí dvacetiminutovky pak Islanders hráli pětiminutovou přesilovku, ve které potřebovali nutně srovnat. K tomu mladý centr přispěl enormně, když asistoval u branek Mitchella Balmase a Kamerona Kiellyho, které od sebe dělilo pouhých 27 vteřin. Chlapík tak byl vyhlášen hvězdou zápasu, a to už ve svém druhém utkání v kariéře. Nyní ho a jeho tým čeká série dvou domácích utkání s týmem Cape Breton Screaming Eagles.

Další zprávy:

– Jak už bylo řečeno, Jakub Zbořil si také odbyl svůj debut v dresu Saint Johnu. Proti Charlottetownu si připsal asistenci a po dvou zápasech má také pozitivní +1 v kolonce +/-.

– Útočník Václav Karabáček z Gatineau a obránce Jan Košťálek z Rimouski zatím svým týmům chybí, jelikož se nachází na nováčkovských kempech Buffala, respektive Winnipegu.

– Ve svém debutu v QMJHL byl Daniel Krenželok u výhry Val-d’Or nad rivalem Rouyn-Noranda Huskies 4:2, podílel se na ní asistencí na gól Stephena Andersona a také si připsal plus v kolonce +/-.

– Stejně tak má +1 po dvou zápasech na kontě i Filip Pyrochta, hrající za Victoriaville. Tam působí společně s jihlavským rodákem Janem Mandátem, který byl před sezonou jmenován asistentem kapitána. Loni měl tento forvard 33 bodů v 61 zápasech.

Tags: , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top