The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

NÁZOR | MOJICH TOP 5 PROGNÓZ PRE CANADIENS V SEZÓNE 2017-18

By on September 25, 2017 in Czech List with 0 Comments

autorka článku: Caitlyn Golem, Staff Writer, All Habs Hockey Magazine

Artturi Lehkonen (AP Photo/Paul Sancya)

Potom čo ste strávili leto s pozornosťou uprenou na baseball a niektorí tweetovali #IsItOctoberYet (hashtag, ktorý v podstate znamená, že fanúšikovia sa už nevedia dočkať októbra, kedy začne nová hokejová sezóna), tak teda – nová sezóna je znova tu.
Fanúšikovia Habs majú ešte pred začiatkom sezóny možnosť zamyslieť sa niektorými aspektami.

Toto bude prvá plná sezóna pod taktovkou trénera Clauda Juliena. Bude zaujímavé sledovať, ako sa zhostí tejto role a začne tvarovať štýl hry Canadiens. A ako bude schopný využiť nových hráčov, ktorých Marc Bergevin získal a doplnil tak týmovú zostavu.

V tomto prípade bude teda pozornosť fanúšikov určite zameraná na Jonathana Drouina. Drouina Canadiens získali od Tampa Bay Lightning spoločne s podmienkou – možnosť výberu v 6. kole vo vstupnom drafte 2018 a to a Tampa za to dostala Mikhaila Sergacheva a možnosť výberu v drafte 2018 v 2. kole. Drouin bol draftovaný v roku 2013 ako 3.v poradí, Segrachev pre porovnanie 9.v celkovom poradí vo vstupnom drafte 2016. Obaja sú však cennými hráčmi.

Canadiens sa už niekoľko rokov snažia nájsť riešenie na svoje slabé skórovanie a Drouin má v tomto ohľade veľký potenciál. Z dôvodu straty Radulova (bol voľným hráčom) bude musieť Drouin kompenzovať stratu Radulovovej „produkcie“.

Keď bol Drouin vymenený do Montrealu, bol úplne nadšený. „Som z Montrealu, ale nikdy som nečakal, že budem mať možnosť hrať za Canadiens. Je to skutočne fantastické a som stále v úžase z toho, že sa to vôbec stalo.“ Samozrejme každé mesto je rado, keď za jeho tým hrá rodák. Avšak Montreal na tom miluje fakt, že Drouin je frankofónny rodák. Tento 22-ročný obmedzený voľný hráč podpísal $33 miliónový 6-ročný kontrakt, krátko po tom, ako bol vymenený do týmu Canadiens.

V 72 zápasoch, ktoré odohral za Tampu Bay v sezóne 2016-2017 Drouin zaznamenal 21 gólov a 32 asistencií a získal tak celkovo 53 bodov. Takýto počet bodov by znamenal, že by bol tretí v poradí strelcov, za Maxom Paciorettym (67) a Alexandrom Radulovom (54).

11. septembra Marc Bergevin oznámil médiám, že sa bude snažiť Drouina „napasovať na pozíciu centra namiesto Alexa Galchenyuka. Drouin od časov juniorky moc často nehrával na pozícii centra. Neskôr Bergevin trochu informáciu „napravil“ a tvrdil, že túto Drouin výmenu urobil preto, aby zaplnil miesto pre centra č.1.

„Bez ohľadu na akej pozícii hrá, tento obchod by som tak či tak urobil. A to preto, aby som získal mladého a schopného hráča – a ktorý je francúzskym kanaďanom. A hlavne, som sa snažil získať mladíka, ktorý za nás chce hrať a chce uspieť. A to som nemohol prehliadnuť a ignorovať.“

Bude zaujímavé sledovať tohoto mladíka ako zažiari v zostave Montreal Canadiens.

Tiež bude pre fanúšikov zaujímavé, ako sa Canadiens vysporiadalo so zmenami vo svojej zostave. Mimo sezóny Montreal stratil niekoľko kľúčových hráčov, najviac asi bude rezonovať strata Andreia Markova, Alexeia Emelinaa Alexandra Radulova. Uvidíme ako sa s takýmito stratami tým zrovná a doplní medzery novými posilami. Tým získal do svojej zostavy nielen Drouina, ale aj Karla Alznera, Davida Schlemka a Aleša Hemského.

Avšak hráč, na ktorého by sa fanúšikovia obzvlášť mali tešiť v tejto sezóne je Arturri Lehkonen. V 2016-2017 sezóne, odohral Lehkonen 73 zápasov a strelil 18 gólov a zaznamenal 10 asistencií. Nebola to až taká prevratná sezóna, ale možno to nás práve čaká v tejto nadchádzajúcej. Môj osobný tip je, že strelí o 5 gólov viac oproti minulej sezóne a zaznamená dvojnásobok asistencií. Možno ale príliš špekulujem. Iba čas napovie.

Moje prognózy pre 2017-2018 sezónu Montreal Canadiens:

1. Montreal sa prebojuje do playoffs, ale zas tak veľa rozruchu neurobí. Tým ako Toronto sa veľmi zlepšil, o dosť. Ottawa neskutočne tlačí na playoffs, vyzerajú hladno a budú sa podľa mňa snažiť dosiahnuť viac.
2. Carey Price bude Carey Price a vo veľkej miere potiahne znova tým.
3. Jonathan Drouin zaznamená skvelú sezónu, avšak nebude stále centrom číslom 1, ktorého tým tak potrebuje.
4. Artturi Lehkonen bude mať skvelú sezónu.
5. Brendan Gallagher znovu ožije a z minuloročných 29 bodov poskočí k 40 bodovej hranici.

A prognóza zo srdca: Bez ohľadu čo sa v tejto sezóne stane, budem absolútne hrdo nosiť moje nové tetovanie Montreal Canadiens.

 

(Tattoo artist – Mike Hollo from the Hamilton Tattoo Parlour)

Tags: , , , , , , ,

About the Author

About the Author: Ivka worked as internal auditor. She studied Economics & business administration. Originally from Slovakia. Excited & proud to join Allhabs team/ The Czech List in July 2015. She joined the team as a new translator of Allhabs features /news from NHL into Czech / Slovak language. Love #Habs. Finally went to see 2 games in Bell Centre in March 2017 (Preds and Blue Jackets). #habsessed. Hobbies: watching ice hockey, camping & travelling. .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top