The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Nejžhavější talenti pro draft 2015

By on July 31, 2014 in Czech List with 0 Comments

CZECH LIST

Ano, teprve nedávno si týmy NHL ve Philadelphii vybíraly nejlepší zástupce ročníku 1996, mezi kterými se nakonec objevilo hned osm Čechů. I tak se ale hned podívejme na to, jací čeští talenti by mohli slyšet svá jména na draftu 2015 v Miami. Koho tedy v následujícím ročníku sledovat nejbedlivěji? A kdo má ze všech největší šanci?

Pavel Zacha

Urostlý útočník z Vysočiny už není žádným nováčkem. Má za sebou jednu extraligovou sezonu a ještě se uvidí, kde stráví tu další. Spekuluje se, že přestoupí do kanadské juniorky nebo dokonce do americké USHL. Ať už tak či onak, v jeho případě se nejspíš můžeme těšit na výběr v prvním kole, možná dokonce v první desítce, a to poprvé od roku, kdy Columbus draftoval Jakuba Voráčka. Mnoho napoví už nadcházející Memoriál Ivana Hlinky, ale také MS do 20 a 18 let. Zachu chválí scouti za jeho dospělý přístup k hokeji a pracovitost, ale také se jim líbí jeho velikost a inteligence.

Jakub Zbořil

Zbořil v dresu juniorky Komety. Zdroj: hc-kometa.cz

Zbořil v dresu juniorky Komety. Zdroj: hc-kometa.cz

Se Zachou je Zbořil už dlouho velkým kamarádem a nyní jdou spolu i na draft. Před několika lety to možná znělo jako pohádka, nyní se z toho však stává realita. Velký zadák z Brna už loni v dresu reprezentace do 18 let předváděl skvělou hru a patřil mezi nejlepší obránce na Memoriálu Ivana Hlinky. To by se mělo co nevidět opakovat. I on nejspíš stráví tento ročník v zámoří, kde jej do CHL draftovali Saint John Sea Dogs z quebecké ligy. Právě tam by měl bojovat o první kolo draftu, které v jeho případě není nereálné. Scoutům se líbí jeho univerzálnost, jelikož umí jak efektivně bránit, tak podpořit útok.

Michael Špaček

Šikovný útočník z Pardubic už loni pomaličku prorážel do Tipsport extraligy a mezi juniory Východočechů patřil k tahounům. Svou silnou sezonu pak zakončil sedmi body v sedmi zápasech MS do 18 let ve Finsku, kde výrazně pomohl své vlasti ke stříbrným medailím. Ani u něj není první kolo vyloučené a o tom, jak moc je tato vize reálná, napoví samozřejmě blížící se Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi, kde bude patřit k lídrům ofenzivy. Na sedmnáctiletém forvardovi se scoutům líbí jeho útočné přednosti, mezi které patří kreativita, šikovnost a schopnost skórovat.

David Kaše

David Kaše v dresu reprezentační osmnáctky. Zdroj: piratichomutov.cz

David Kaše v dresu reprezentační osmnáctky. Zdroj: piratichomutov.cz

Poté, co si Anaheim na letošním draftu vybral Ondřeje Kašeho, přijde řada i na jeho mladšího bratra Davida. Rodák z Kadaně už loni válel v dresu chomutovské juniorky, kde sbíral téměř bod na zápas a nakonec mohl slavit titul. Ačkoli si nezahrál za áčko ani jednou, nakonec jej nominace na MS do 18 let neminula a on se náležitě odvděčil. V semifinále s Kanadou totiž v prodloužení vstřelil vítězný gól a po celou dobu turnaje hrál skvěle. Scouti vždy vidí rádi kluka jako je on, který má šikovné ruce a ofenzivní instinkty, ale dokáže i zamakat, ať už na forčeku, nebo v obranné činnosti.

Filip Chlapík

Silnou trojici forvardů s šancí na vysoké umístění uzavírá další mladší ze dvou bratrů, tentokrát Adama Chlapíka, Filip. Ve čtrnácti se z Letňan přemístil do Liberce, kde se za pouhé dva roky stal jedním z tahounů staršího dorostu, a to mu ještě nebylo ani šestnáct. Následoval přesun do Sparty, která jej vytěžovala stejnou měrou mezi juniory a také mu dala pár šancí předvézt se mezi dospělými. Skvěle hrál i za repre, ale bude potřeba, aby toho v dresu osmnáctky předvedl ještě více, pokud nechce ztratit krok se Špačkem a Kašem. Scouti ho považují za skvělého univerzálního útočníka.

Ivan Ďurač

Ivan Ďurač v dresu Mladé Boleslavi. Zdroj: bkboleslav.cz

Ivan Ďurač v dresu Mladé Boleslavi. Zdroj: bkboleslav.cz

Mladoboleslavský odchovanec zatím hrál za své rodné město trochu v utajení, nikdo mu nijak moc pozornosti nevěnoval a co se reprezentací týče, zatím si jen párkrát zahrál za výběr do 17 let. Jenže, on je daleko lepší, než se zdá. Středočeši mu už dokonce věřili ve třech zápasech 1. ligy a nejspíš ho chtějí i párkrát otestovat v následujícím ročníku extraligy. Každopádně se může jednat o překvapení následující sezony, takže je třeba si na něj dávat pozor.

Daniel Vladař

První z dvojice nadaných gólmanů si už zahrál za reprezentaci do 18 let a nyní by měl nahradit Vítka Vaněčka na postu její jedničky. Se 196 centimetry patří mezi ty největší brankáře a i takoví se dostávají do hledáčku zámořských scoutů. Ačkoli pochází z Prahy, hraje za Kladno a “díky” sestupu Rytířů do 1. ligy by se mohl i párkrát objevit v následující sezoně v áčku, což by mu prospělo, jak co se týče rozvoje, tak reputace. Každopádně bychom mohli mít opět na draftu dalšího brankáře.

Aleš Stezka

Nebo možná také dva. Liberecký brankář Aleš Stezka v právě uplynulé sezoně pustil minimum branek, ať už mezi juniory nebo ve starším dorostu. Dokonce i v dresu reprezentační sedmnáctky, kde se dělil o čas právě s Vladařem. “Souboj” však nakonec vyhrál prvně jmenovaný strážce svatyně, a tak se teprve uvidí, co dál. Dokonce ani není jisté, kolik času bude tento talent dostávat v liberecké juniorce, která už nyní má dostatek skvělých brankářů.

Roman Dymáček

Roman Dymáček na kempu osmnáctky v Třemošné. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Roman Dymáček na kempu osmnáctky v Třemošné. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Rodák z Hodonína, útočník Komety Roman Dymáček, který sice zatím pouze nakoukl mezi juniory, i tak se ale jevil v dresu národního týmu do 17 let a v extralize staršího dorostu velmi dobře. Nyní ho nejspíš čeká trvalý přesun do kategorie do 20 let, kde bude muset pomoci svému celku k dalšímu dobrému umístění.

Daniel Krenželok

Nadaný velký obránce, jenž strávil posledních pár sezon ve Vítkovicích, se taky může těšit na boj o draft. Loni se mu dařilo jak v extralize staršího dorostu, tak mezi sedmnáctiletými v repre. Nyní ho čeká přestup do Kanady, kde si jej vyhlídli v import draftu quebečtí Val-d’Or Foreurs, úřadující mistři QMJHL.

Tags: , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top