The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Potvrzeno: Pavel Zacha přestupuje do Sarnie!

By on August 5, 2014 in Češi v zahraničí with 0 Comments

PŘESTUPOVÉ ZPRÁVY

Nejasná situace okolo jednoho z největších talentů českého hokeje, Pavla Zachy, došla ke svému rozuzlení. Odchovanec brněnské Komety přestupuje do celku, který si jej na začátku července vybral v import draftu do kanadské juniorky, ontarijského Sarnia Sting, kde v minulosti působili i takoví, jako Steven Stamkos, Nail Jakupov nebo Alex Galchenyuk. Generální manažer celku Nick Sinclair pak na oficiálních webovkách vydal následující prohlášení:

Zacha ještě v extraligovém dresu Liberce. Zdroj: aktuálně.cz

Zacha ještě v extraligovém dresu Liberce. Zdroj: aktuálně.cz

“Jsme nadšení, že se Pavel se svou rodinou rozhodl, že hrát za nás v Ontario Hockey League je nejlepším rozhodnutím pro jeho budoucnost. Čeká ho velmi zajímavá sezona, jelikož patří k nejlepším hráčům pro draft 2015 a navíc bude mít možnost se ukázat na stejném ledě jako jeho nejlepší vrstevníci. Našim cílem je udělat vše pro to, aby se Pavlovi sen skvělé pozice na draftu vyplnil a jsme velmi šťastní, že k nám přichází, protože nám to rovněž pomůže s procesem přestavby klubu. Oficiální smlouvu podepíše až ke konci srpna, po příjezdu na tréninkový kemp.”

Zachův nový tým má za sebou velmi špatnou sezonu, ve které byl jedním z nejhorších celků všech tří kanadských juniorských lig, a i proto měl právo první volby na draftu Evropanů. A ačkoli za něj hráli již zmiňované nynější hvězdy NHL, nikdy neslavil v play-off žádný úspěch, což právě způsobilo váhání ze strany českého talenta a jeho zámořského agenta Allana Walshe.

Samotné město Sarnia má přibližně 70 tisíc obyvatel a nachází se na břehu Huronského jezera, na hranicích Kanady se Spojenými státy. Cesta autem z Toronta trvá tři hodiny, z Detroitu pouhou hodinu. Tým hraje v šestnáct let staré areně RBC Centre, která na hokejových zápasech pojme 5 500 diváků.

Za Sarnii si v minulosti už zahrálo osm Čechů, z nichž nejznámější jsou extraligový útočník Tomáš Pospíšil nebo obránci Marek Posmyk a Marek Chvátal z Jihlavy. V nedávné době si za mužstvo také zahrál obránce reprezentační dvacítky David Němeček, jenž ale po jednom roce přestoupil do Western Hockey League.

Sezona v ontarijské lize začíná na konci září a Pavel Zacha v ní bude moci vskutku porovnat své kvality s tím nejlepším, co jeho ročník může nabídnout. Za pennsylvánské Erie Otters hrají Connor McDavid a Dylan Strome, Ottawu zase reprezentuje Travis Konecny. Všichni tři jsou scouty zařazovány na lepší pozice než samotný Zacha, a tak je určitě o co hrát.

Úvodní foto: sarniasting.com

Tags: , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top