The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: BK Mladá Boleslav

By on August 8, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Loňská hokejová sezona byla pro mladoboleslavský hokej vskutku vydařenou. Áčku se konečně povedlo prolomit smůlu a postoupit do Tipsport extraligy a juniorský tým dosáhl nejlepšího umístění od roku 2010. Na play-off to sice nestačilo, ale ve středočeském městě se pomalu a jistě staví tým, který by to mohl brzy dotáhnout daleko.

Jako vždy ovšem přichází i ztráty a pokud nedostanou výjimky, nebudou moci za juniorku nastupovat její dva nejlepší obránci z minulé sezony, David Bernad a Jiří Kurka. Oba navíc už mají na to, aby hráli mezi dospělými. V útoku se Středočeši budou muset obejít bez Ladislava Marka, který je nyní na zkoušce v Českých Budějovicích, Dmitrije Bjakova a Patrika Podsedníčka, jehož nejspíš také čeká přechod mezi dospělé.

Jan Růžička v akci za áčko Středočechů. Zdroj: bkboleslav.cz

Jan Růžička v akci za áčko Středočechů. Zdroj: bkboleslav.cz

Zajímavou situaci mají Bruslaři v brankovišti, kde se budou moci opřít hned o dvojici skvělých gólmanů. Jedničkou by měl nadále být písecký odchovanec Jan Pechek, loňský účastník Memoriálu Ivana Hlinky. Vypadá to, že Středočeši s ním počítají dlouhodoběji a další setrvání v NOEN extralize by mu mělo jedině pomoci. Dalším velkým talentem je Jan Růžička, boleslavský odchovanec, který se už objevil ve dvou zápasech áčka. Dost možná jej ale čeká sezona mezi starším dorostem s občasnými starty ve vyšších kategoriích.

Novým lídrem defenzivy by se mohl stát znojemský odchovanec Ondřej Šťáva, který loni přišel právě ze svého rodného města, kde hrál rakouskou juniorskou ligu.

V útoku se budou Bruslaři moci opřít o Jakuba Kotalu, který loni přišel z Havířova a skvělými výkony mezi dvacetiletými si řekl o povýšení do áčka na jeden zápas. Zároveň byl členem širšího kádru reprezentační osmnáctky a v nadcházejícím ročníku bude muset nahradit Ladislava Marka na čele týmové produktivity. Velké role čekají navíc na dalšího havířovského odchovance Jana Sonnka a na píseckého rodáka Lukáše Volfa, jenž se také už objevil v dresu boleslavského áčka.

Talentovaný odchovanec Mladé Boleslavi Ivan Ďurač. Zdroj: bkboleslav.cz

Talentovaný odchovanec Mladé Boleslavi Ivan Ďurač. Zdroj: bkboleslav.cz

Dost možná ještě větší hvězdou než již zmiňovaní tři by se mohl stát odchovanec Mladé Boleslavi Ivan Ďurač, jemuž se už loni povedlo přejít ze staršího dorostu mezi juniory a svými 18 body ve 34 zápasech v pouhých 16 letech si řekl o pozornost scoutů. Ti ho budou sledovat i na blížícím se Memoriálu Ivana Hlinky, kde by mohl dobře nastartovat svou sezonu a v nejlepším případě i myslet na místo na draftu do NHL. V áčku Středočechů už odehrál tři utkání.

Některé starší dorostence přirozeně také čeká přechod mezi juniory, z obránců stojí za zmínku především Vojtěch Adamík, další hráč, který přišel v létě 2013 z Havířova a nakonec se objevil i v 16 zápasech mezi dvacetiletými. Z forvardů stojí za zmínku především Vojtěch Němec, který vedl starší dorost v produktivitě, a slovenský reprezentant Denis Pätoprstý, narozený v listopadu 1997, který už hrál ve 23 duelech NOEN extraligy.

Tip na umístění: 13.

Uvidíme, jak se to nakonec ve středu Čechy vyvine. Situace je celkem dobrá, především v brankovišti a v útoku. Pokud dojde k posílení obranných řad, možná se Bruslařům povede zopakovat loňský výkon, ale bez defenzivy to nejde. Možná se ale dočkáme příjemného překvapení.

Úvodní foto:bkboleslav.cz

Tags: , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top