The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

By on August 10, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments

PREVIEW

Pardubická juniorka má za sebou poměrně nevydařenou sezonu. Sázela především na mladší hráče a nakonec musela bojovat o udržení. Do play-off se naposledy dostala v roce 2010, ale loňský ročník byl výsledkově nejhorším od roku 2011.

Východočeši se nyní navíc budou muset obejít bez svých dosavadních talentů. Patrik Poulíček už loni hrál na výjimku, Jan Veselý by musel letos, Michaela Špačka nejspíš čeká trvalý přesun mezi dospělé a není ani jisté, zda v Pardubicích zůstane Daniel Voženílek. Taková situace by stavěla do role tahouna týmu Tomáše Pipka, jenž v sezoně 2013/14 zaznamenal pouze 11 bodů.

Karel Vejmelka v dresu reprezentace do 19 let. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Karel Vejmelka v dresu reprezentace do 19 let. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Stavět se tedy bude muset na pevné defenzivě, a ta začíná u velmi talentovaného brankáře Karla Vejmelky. Urostlý odchovanec Třebíče už loni předváděl mezi dvacetiletými velmi solidní výkony, kterými si dokonce říkal i o místo na draftu do NHL. Nakonec na něj ale nedosáhl, a tak se musel spokojit s rolí trojky na MS do 18 let. Východočeská organizace ale pro něj může mít jiné úmysly, než hru mezi juniory. Schopnosti, aby se stal trvalým gólmanem v 1. lize, bezesporu má.

Ani obrana nevypadá doslova špatně, ačkoli konkurenci v NOEN extralize nebude hledat dlouho. Jejím tahounem by se mohl stát Matěj Bažant, který exceloval ve starším dorostu a pak se i objevil v 17 zápasech juniorky, kde nasbíral čtyři asistence. Rok předtím válel v dresu Shelburne v kanadské juniorské GMHL. Velkou roli by také mohl mít Miloš Kalous, jenž dostal od trenérů juniorky důvěru ve 23 duelech, ale už nepatřil věkem mezi starší dorostence.

Tomáš Pipek by se nakonec mohl stát celkem dobrým lídrem a navíc má poměrně dost zkušeností ze zahraničí, kde hrál chvíli za rakouský Salzburg a poté za Budapešť v ruské MHL. Pomáhat mu s ofenzivou by měl Radovan Chvojka, jenž dříve ve starším dorostu ukázal, jaký má potenciál. Loni se mu to tak dobře nedařilo. Jedním z klíčových hráčů by se také mohl po přechodu ze staršího dorostu stát Ondřej Panna.

Nadaný obránce Jakub Procházka. Zdroj: facebook

Nadaný obránce Jakub Procházka. Zdroj: facebook

Z RAKO extraligy se nejspíše dočká povýšení brankář Otakar Husár, jenž byl loni jedničkou staršího dorostu a jako člen ročníku 1996 za něj už nebude moci hrát. Podobně na tom je obránce Jakub Procházka, jenž hrál mezi dvacetiletými v 11 zápasech a navíc nakoukl mezi dospělé v Kolíně. Dobře také vypadají mladší beci Martin Franc z ročníku 1997 a Vojtěch Budík z ročníku 1998. Oba si už NOEN extraligu zahráli, Franc jednou, Budík čtyřikrát.

Hvězdou staršího dorostu loni byl Denis Kusý, momentálně náhradník v nominaci na Memoriál Ivana Hlinky. Tým vedl v produktivitě a vstřelil hned 16 branek. Ročník 1997 vůbec vypadá nadějně pro Perníkáře, skvělý talent mají také Miroslav Rohlík a celkem urostlejší Jakub Martinec. Z ročníku 1999 pak mezi staršími dorostenci vynikal Filip Zadina, zatímco z ročníku 1996 bude nucen přestoupit o kategorii výše Martin Hlaváček, také autor šestnácti branek v loňské RAKO extralize.

Tip na umístění: 16.

Vejmelka na to sám stačit nebude, a i když mu spoluhráči pomohou, ostatní týmy se prostě zdají silnější. Neznamená to, že by měli Východočeši sestoupit, ale určitě je taková vidina bude strašit. Záleží také, jak a jestli budou do akce zasahovat Špaček s Voženílkem.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top