The Trusted Source of Czech Hockey / Nová stránka o nadějích českého hokeje

Preview NOEN extraligy juniorů: Piráti Chomutov

By on July 13, 2014 in Extraliga juniorů with 0 Comments
Junioři Chomutova slaví titul. Zdroj: hokej.cz

Junioři Chomutova slaví titul. Zdroj: hokej.cz

Chomutovská juniorka patří už několik let mezi ty nejsilnější celky NOEN extraligy hráčů do 20 let. Svou dominanci začala v roce 2011, kdy po dvou letech mimo vyřazovací boje vyhrála titul. Pak přišla éra dvojice Ondřej Kaše – David Kämpf, která spolu bojovala nejen mezi mladými v ČR, ale také na mezinárodní úrovni a dokonce i mezi dospělými v extralize.

Áčko Pirátů však sestoupilo a v následujícím ročníku jej čeká pouze 1. liga. To však neznamená, že by Kämpf a starší bratr Kaše měli nastupovat v juniorce. Kormidlo v posledním roce začal přebírat David Kaše, Ondřejův mladší bratr, jehož budoucnost může být neméně velká. Sedmnáctiletý rodák z Kadaně už také prokazoval svůj potenciál i v barvách reprezentace, když v dubnu ve Finsku vybojoval s osmnáctkou stříbrné medaile.

Kaše bude kromě titulu juniorského mistra ČR bojovat také o co nejlepší pozici v nadcházejícím draftu do NHL, a tudíž možná mezi juniory moc času nestráví. Na 1. ligu stoprocentně kvalitu má a co víc, v import draftu CHL po něm sáhla Armada z Blainville-Boisbriandu, a tak by tento šikovný pracant mohl klidně skončit v Kanadě.

Dost velká role každopádně čeká i karlovarského odchovance Jakuba Vránu. Ten loni premiérově působil v kategorii do 20 let, tedy alespoň ve své vlasti, a zapsal se určitě dobře. Je poměrně pravděpodobné, že právě on bude nakonec lídrem celého mužstva, které má bezesporu šanci na zopakování úspěchu z minulého ročníku.

Zrovna tolik zodpovědnosti jako Vrána bude mít i o rok mladší bojovník Radek Veselý, jenž už loni nastoupil za áčko Pirátů. Společně s Davidem Kašem pak v dubnu vybojoval stříbro na MS do 18 let a nyní ho také čeká další výzva v podobě 1. ligy. Pokud ale všichni tito tři hráči budou válčit za chomutovskou juniorku, bude vskutku těžké proti nim vyhrávat.

V obraně se Severočeši budou nejvíce spoléhat na Šimona Szathmáryho, který bohužel loni přišel o většinu play-off. V základní části ale patřil mezi pilíře zadních řad Chomutova a v nadcházejícím ročníku by mu v tom měli pomáhat především Robert Černý a slovenský reprezentant Jakub Meliško.

Talentovaný gólman Štěpán Lukeš. Zdroj: Juniorský hokej CZ/SK

Talentovaný gólman Štěpán Lukeš. Zdroj: https://www.facebook.com/juniorskyhokej

Právě Meliško patří mezi hráče, kteří ještě loni trávili čas i ve starším dorostu, ale nadále tomu tak být nemůže. Dalším takovým je talentovaný gólman Štěpán Lukeš, jenž bude s Tadeášem Dvořákem tvořit velmi slibně vypadající brankářský tandem. Oba dva už za juniorku nastupovali loni – Dvořák byl dokonce jedničkou, zatímco Lukeš se v NOEN extralize objevil třikrát.

Ze staršího dorostu do juniorky nyní přestoupí také Petr Macháček a Aleš Macháček z ročníku 1996 a kromě nich na vyšší soutěž mají i o rok mladší František Wagner s Josefem Tomanem. Bude rovněž zajímavé sledovat, jestli se mezi juniory objeví teprve šestnáctiletý polský forvard Alan Łyszczarczyk, jenž už ve starším dorostu podával velmi přesvědčivé výkony.

Tip na umístění: 1.

Piráti nevypadají o moc slabší než loni. Defenziva se jeví pevně a navíc se může opřít o dvojici elitních gólmanů. I v útoku je kvalita a nejen to. Chomutovská juniorka má k dispozici poměrně dost kvalitních forvardů, se kterými se nyní na vůdčí pozice nepočítá, i tak by si ale na nich vedli dobře. Právě tato hloubka kádru by měla Severočechům pomoci dostat se opět na ty nejvyšší příčky.

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the Author

About the Author: .

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Post a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Top